بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) طی نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه اعلام کرد: از شما و همکارانتان در قوه قضائیه خواهشمندیم تا به صورت قاطعانه و انقلابی نسبت به پرونده‌های مهمی مانند مهدی هاشمی واکنش نشان بدهید و نگذارید فشار محافل خاص مانع از حکم قاطعانه برای این افراد گردد و چهره عدالت را در سطح جامعه مخدوش کند.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«به مسئولان خیرخواه در قوای سه گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد، به نوعی همدستی با فاسدان و مفسدان است. اعتماد عمومی به دستگاههای دولتی و قضائی در گرو آن است که این دستگاهها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت و عدم تزلزل خود را نشان دهند.» مقام معظم رهبری ، 10/02/1380

استاد بسیجی؛ حضرت آیت الله آملی لاریجانی؛
رئیس محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم؛
متاسفانه امروزه شاهدیم که هر روز بر دامنه فساد- که قارون عصر کنونی ما و چنبره سیاه زمانه در ساختار اداری کشور و سهم مهلک برای پیشبرد اهداف جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود- افزوده می گردد و این مهم موجبات یاس و ناامیدی را در قشر زحمت کش و مستضعف کشور مهیا می سازد. مبارزه با فساد در عرصه های مختلف مخصوصا در حوزه مهم اقتصادی بارها از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید شده است و این مطالبه ایشان همچنان مسکوت مانده است.

جناب آقای آملی لاریجانی
برگزاری دادگاه و اعلام حکم در پرونده آقای رحیمی هرچند دیرهنگام و پس از اخطارهای فراوان برخی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت ولی این اقدام مناسب از سوی قوه قضائیه را برای پیشبرد همه جانبه فسادزدایی از ارکان اداری کشور و به خصوص در سطوح بالا مناسب و اثرگذار می دانیم و بی شک نتایج این گونه اقدامات در قوه قضاییه باعث خوشنودی و دلگرمی مستضعفین و کسانی خواهد شد که دل درگرو این انقلاب دارند و از همین رو از تلاش های فراوان نیروهای خدوم قوه قضائیه تشکر و سپاسگزاری می نماییم.
اما ذکر این مهم نیز خالی از لطف نیست که اگر پرونده جناب رحیمی- و امثال ایشان- در وقت مقرر خود رسیدگی می گردید و از هرگونه تساهل و تسامح به دور می بود افرادی چون ایشان هیچگاه به مناصب بالای دولتی و سطوح بالای مدیریتی در نظام راه پیدا نمی کردند و محاکمه ی امروزشان دیگر مایه ی سرافکندگی دولت هایشان و تضعیف چهره نظام اسلامی نمی گردید.

رئیس محترم قوه قضائیه
قوه قضائیه در آینده فراروی خود نیز آزمون دیگری برای استیلای عدالت در پیش رو دارد؛ بی شک پرونده مهدی هاشمی از مهم ترین پرونده های قضائی چند سال اخیر محسوب می شود که در دامنه کیفرخواست ایشان از موارد اقتصادی تا امنیتی و سیاسی نیز یافت می شود؛ متاسفانه به نظر می رسد در بررسی این پرونده مهم قضائی سایه سنگین آقازادگی و پشت گرمی به برخی از مسئولین نظام احساس می شود که ممکن است روند بررسی عدالت محورانه این پرونده مهم را خدشه دار نماید و اخباری حاکی از کاهش حجم اتهامات سیاسی، امنیتی و اقتصادی وی به گوش می رسد که امید آن داریم که این اخبرا همگی کذب باشد و با اعتمادی که جنبش دانشجویی به حضرت عالی دارد قوه قضائیه از این امتحان خود نیز سربلند بیرون آید. مگر نه آن که مقتدایمان، امام خامنه ای مدظله العالی فرمودند «در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثناء شود. هیچ شخص یا نهادی نمی تواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد.»

جناب آقای آملی لاریجانی
مردم و جنبش دانشجویی همگام و هم صدا با قوه قضائیه در جهت تحقق واژه مقدس عدالت و مبارزه تمام عیار با فساد در سطح جامعه تلاش مجدانه خود را برای برپایی جامعه ای عاری از آلودگی فساد اقتصادی خواهان هستند بنابراین از شما و همکارانتان در قوه قضائیه خواهشمندیم تا به صورت قاطعانه و انقلابی نسبت به پرونده های مهمی مانند مهدی هاشمی واکنش نشان بدهید و نگذارید فشار محافل خاص مانع از حکم قاطعانه برای این افراد گردد و چهره عدالت را در سطح جامعه مخدوش نماید.

با تشکر و احترام
سایه رهبری مستدام
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام