بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت الاسلام و المسلمین منتظری

دادستان محترم کل کشور

با سلام و احترام

اخیرا کلیپی در فضای مجازی از خانم فائزه هاشمی رفسنجانی منتشر شده است که حاوی محتوایی موهن، تمسخرآمیز و زیرسوال برنده احکام و مسلمات مذهب حقه تشیع می‌باشد. در این کلیپ خانم هاشمی ضمن زیرسوال بردن احکام مسلم اسلامی نظیر تفاوت سهم الارث مرد و زن و تفاوت دیه ایشان، با بیانی حاوی تمسخر و استهزاء به پیامبر (ص) نسبت سفاهت داده است.

این اظهارات موهن در حالی است که جایگاه نبی مکرم اسلام(ص) بر کسی پوشیده نبوده و در آیات و روایات معتبره علم پیامبر ثابت گردیده که در ادامه جهت تنویر ذهن کج‌اندیشان به نمونه‌هایی از آن اشاره خواهیم نمود.

«إِنَّمَا یُرِیدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَیُطَهِّرَکُمْ تَطْهِیرًا» (احزاب / ۳۳)

« وَ مَا یَنْطِقُ عَنِ الْهَوَى إِنْ هُوَ إِلَّا وَحْیٌ یُوحَى » (نجم / ۳و۴)

« وَأَنْزَلَ اللَّهُ عَلَیْکَ الْکِتَابَ وَ الْحِکْمَهَ وَ عَلَّمَکَ مَا لَمْ تَکُنْ تَعْلَمُ وَ کَانَ فَضْلُ اللَّهِ عَلَیْکَ عَظِیمًا» ( نساء/ ۱۱۳)

قال الصادق (ع):« إنّ للّه ِ عِلمَینِ : عِلمٌ مکنونٌ مخزونٌ لا یَعلمُهُ إلاّ هُو ، مِن ذلکَ یکونُ البَداءُ ، و عِلمٌ علّمَهُ ملائکتَهُ و رُسلَهُ و أنبیاءهُ و نحنُ نَعلمُهُ»

 

با توجه به آیات و روایات فوق، رسول الله (ص) دارای عصمت و علم کامل بوده و از روی هوی و هوس سخن نمی‌گوید و به تبع آن، عملی را از روی ظن و جهل مرتکب نمی‌گردد. مضاف بر این، نهی الهی بر اینکه «وَ لَا تَقْفُ مَا لَیْسَ لَکَ بِهِ عِلْمٌ» ( اسراء/۳۶) مانع از این است که معصوم بر غیر علم اقدامی کند یا سخنی بگوید. از سوی دیگر دستور الهی بر تبعیت مطلق از پیامبر به معنای مصون بودن ایشان از هر گونه خطا، سهو و اشتباه است.

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللَّهَ وَ أَطِیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنَازَعْتُمْ فِی شَیْءٍ فَرُدُّوهُ إِلَى اللَّهِ وَ الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَالْیَوْمِ الْآخِرِ ذَلِکَ خَیْرٌ وَأَحْسَنُ تَأْوِیلًا (نساء/ ۵۹)

 

به نظر می‌رسد اینگونه سخنان موهن نه از روی جهل بلکه از روی غرض بوده و جایگاه والای نبی مکرم (ص) را نادیده گرفته است و موجبات هتک حرمت ایشان را که رحمه للعالمین هستند فراهم کرده‌ است. دفاع بی دریغ ایشان از فرقه ضاله بهائیت و هجمه‌های مختلف به نظام اسلامی که در ازمنه مختلف رخ داده نیز موید عدم پایبندی ایشان به اصول دینی است.

لهذا نظر به اینکه متفاهم عرفی از الفاظ قانون معتبر و ملاک است و قضاوت اهل تشیع در واکنش آنان به گزاره های مذکور نمایان است و با توجه به اینکه قصد اهانت، همان قصد استفاده از الفاظ توهین آمیز و اعتقاد به مدلول الفاظ می‌باشد و اصرار ایشان بر کلام خود، مثبت اعتقاد ایشان بر مدلول الفاظ وهن آلود است،(علم و آگاهی نسبت به نوع فعل و همچنین آگاهی نسبت به انجام آن داشته است) ارکان بزه موضوع ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی، بخش تعزیرات مصوب سال ۱۳۷۵ محقق است لذا مستندا به مواد ۶۴ و ۶۵ قانون آیین دادرسی کیفری از آن مرجع محترم تقاضای شروع به تعقیب و مجازات را دارد.

 

و السلام علیکم و رحمه‌الله