به گزارش بسیج سو، بسیجی دانشجویی دانشگاه امام صادق تجمع‌کنندگان شعارهای مرگ بر سازشکار، مرگ بر وهابیت، مسلمان بیدار است از آمریکا بیزار است، هیهات من الذله، سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن، این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده، یا ایهاالمسلمون اتحدوا اتحدوا، وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند جوابم دهد، الله اکبر، لبیک یا زینب سردادند.

هم‌چنین برخی از تجمع ‌کنندگان کفن پوشیده و پلاکارت‌هایی با عناوین لبیک یا حسین، الموت الاسراییل، الموت الامریکا، لبیک یا خامنه‌ای و کاریکاتورهایی از استکبار و عکس‌هایی از مقام معظم رهبری و بشاراسد، رییس‌جمهور سوریه در دست داشتند.

در ادامه مراسم پس از اقامه نماز جماعت در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران آیاتی از کلام‌الله مجید قرائت شد و یکی از دانشجویان سوری با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به دمشق گفت: ما این اقدام اخیر اسراییل را محکوم می‌کنیم.

او ادامه داد: ما دانشجویان سوری که در ایران مقیم هستیم با ملت این کشور اعلام همبستگی می‌کنیم و در برابر حملات رژیم صهیونیستی به سوریه ساکت نمی‌نشینیم که در این هنگام تجمع‌کنندگان شعارهای لبیک یا سوریه و لبیک یا تهران سردادند.

در ادامه هاشمی گلپایگانی، نماینده دانشجویان و ایرانی گفت: ما در این‌جا جمع شده‌ایم که بغض و کینه خود را بیرون بریزیم. اکنون محور مقاومت با اقدامات استکبار تقویت شده است.

این نماینده دانشجویی اضافه کرد: ما آماده‌ دفاع و جهاد با تمام توان و قوا هستیم و در این باره برای مبارزه با آمریکا و اسراییل و تمام کفر با هر وسیله‌ای می‌جنگیم.

سپس امینی، نماینده انجمن مستقل دانشجویی خاطرنشان کرد: بگذاریم آن‌ها بدانند که شما فرزندان آن امام شهید هستید که همواره گفته است هیهات من‌الذله.

وی افزود: اکنون در دنیایی زندگی می‌کنیم که افرادی در لباس اسلام آمده و به شخصیت‌های بزرگ اسلام تعدی می‌کنند. مایه بدبختی است که برخی از افراد ادعای مسلمانی کرده در حالی که بویی از اسلام نبرده‌اند و بازیچه دیگرانند.

هم‌چنین قبادی، نماینده تحکیم وحدت گفت: ما این‌جا آمده‌ایم که اعلام کنیم در برابر تعدی‌های اخیر ساکت نمی‌نشینیم. ما مسلمانان به اسراییل هشدار می‌دهیم که اگر جنگی رخ دهد نه 22 روز،‌ نه 33 روز بلکه بسیار کوتاه‌تر این رژیم را شکست می‌دهیم و در نهایت این رژیم نابود می‌شود.

سپس حجت‌الاسلام علی پناهیان در این مراسم گفت: از روز اولی که پای جریان استکبار در منطقه جهان اسلام باز شد برای شکستن فکر و فرهنگ اسلامی به اختلاف‌افکنی میان مذاهب پرداختند.

او ادامه داد: وقتی نتوانستند چنین کاری را انجام دهند نحله‌هایی مانند وهابیت ایجاد کرده و به مقدسات اسلام بی‌احترامی کردند تا بدین گونه معنویت را کاهش داده و از اقتدار جهان اسلام بکاهند.

پناهیان افزود: با وجود تلاش آن‌ها، جامعه اسلامی با اقتدار اسراییل را به زانو درآورده است و لحظه‌های پایانی برای اسراییل رقم خورده است.

وی با بیان این که رژیم صهیونیستی به آخر خط رسیده است، اضافه کرد: غربی‌ها تلاش می‌کنند مرگ خود را به تاخیر بیندازند اما با این اقدامات نمی‌توانند کاری انجام دهند. تمام سربازان اسلام باید به آگاه‌سازی بپردازند.

پناهیان گفت: باید در ایران خط مقاومت تقویت شود. ما سرسازش و کوتاه آمدن با رژیم جنایتکار نخواهیم داشت. هرگاه در گوشه‌ای از جهان زمزمه‌های سازش با جریان‌های استکباری شنیده می‌شود خداوند آیه و نشانه‌ای را برای آگاهی و بیداری مردم می‌فرستد.

او ادامه داد: مدعیان حقوق بشر آزادی، انسانیت و اومانیسم باید بدانند که اگر در برابر این جنایت هولناک سکوت کنند سرنوشت آن‌ها نیز همانند سرنوشت جنایتکاران خواهد بود.

پناهیان در پایان اظهاراتش گفت: ما به سوری‌ها مژده می‌دهیم که پشتیبان آن‌ها هستیم و تلاش خواهیم کرد تا آن‌ها را از دست مستکبران نجات دهیم. امید است مظلومیت صحابه پیامبراکرم(ص) باعث بیداری بیش‌تر در جهان شود.

پس از اظهارات حجت‌الاسلام پناهیان بیانیه پایانی قرائت شد و در پایان این تجمع‌ اعتراض‌آمیز دعای فرج قرائت شد.

متن بیانیه پایانی این تجمع به شرح زیر است:

«حمله متجاوزان سفاک صهیونیستی به خاک سوریه و تخریب منازل و کشتار بی‌گناهان از یک سو و حمایت بی‌دریغ آمریکا و ایادی ظالم از هتاکان حرم صحابه صدیق رسول‌اکرم (ص) و امیرالمومنین(ع) یعنی حجربن عدی و جعفرابوطالب بار دیگر احساسات پاک جوانان مسلمان و انقلابی را برانگیخت.

ما جوانان و سربازان ناب اسلام محمدی(ص) اعلام می داریم:

1-اقدام ظالمانه نظام سلطه به‌خصوص آمریکا جنایتکار و صهیونیسم کودک‌کش در حمایت بی‌دریغ رسانه‌یی، تسیلحاتی و مادی از معارضان دولت قانونی سوری اقدامی خلاف موازین و معاهدات بین‌المللی کشتار مردم مظلوم بی‌گناه یک کشور به جرم حمایت از مردم فلسطین و مبارزه با اقلیت نامشروع صهیونیستی چه توجیهی می‌تواند داشته باشد. سازمان ملل متحد و دیوان کیفری می‌بایست با شجاعت تجاوز و کشتار زنان و کودکان سوری را محکوم کرده و ضمن ارسال کمک‌های انسان دوستانه نسبت به محاکمه متجاوزان اقدام کند.

2- ارزش‌ها و مقدسات ادیان الهی در آیین و قوانین کشورها مورد احترام است. اماکن و قبور شخصیت‌های مورد احترام ادیان جز مقدسات دینی آنان محسوب می‌شود حجربن عدی و جعفر بن ابیطالب شخصیت‌های برجسته با سابقه تاریخی درخشان در دین اسلام هستند. هتک حرمت این دو شخصیت مورد احترام دین اسلام از سوی هر گروهی که باشند محکوم است. علمای دین مبین اسلام و سایر ادیان الهی نباید در این موضوع ساکت بنشینند. سازمان ملل متحد نیز می‌بایست با پیگیری فوری موضوع هتاکین این جنایت بزرگ را دستگیر کرده آنان را به سزای جنایت خویش برسانند.

3- امروز وهابیت، طالبان و گروه‌های وابسته به این جریان‌ها که به صورت آشکار با دلارهای کثیف نفتی عربستان و قطر و چراغ سبز حمایت آمریکا و صهیونیستم جنایتکار و ایادی آن‌ها با ارائه چهره‌ای افراطی و خشن از اسلام ضربه هولناک به دین و رسالت اسلام محمدی(ص) وارد می‌کنند. علما،‌ نخبگان، دانشمندان، اساتید،‌ دانشجویان جهان اسلام باید برای از میان بردن این غده سرطانی فورا اندیشه‌ای کنند. ما دانشجویان و مردم ایران ضمن محکوم کردن جنایات و ظلم وهابیون تکفیری از سازمان همکاری کشورهای اسلامی و دبیرخانه بیداری اسلامی خواستاریم در برابر اعمال این گروه‌های افراطی تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.

در پایان ما دانشجویان پیرو خط سرخ ولایت و تجمع‌کنندگان انقلابی ضمن اعتراض به محاصره سوریه و حمایت از گروه‌های تروریستی و ارسال سلاح و پول به آنان از مجامع بین‌الملل و کشورهای اسلامی به ویژه دبیرخانه بیداری اسلامی می‌خواهیم تدابیر ویژه‌ای جهت پایان یافتن این اوضاع دهشتناک ودلخراش اتخاذ کنند. در ضمن نهادهای انسان‌دوستانه را به ارسال کمک به شهرها و روستاهای سوریه دعوت می‌کنیم.»

برای مشاهده گزارش تصویری اینجا کلیک کنید.