بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام با انتشار نامه‌ای خطاب به محمد جواد ظریف درباره مسائل و اتفاقات اخیر، از وزیر امورخارجه برای شرکت در جمع دانشجویان و پاسخگویی به سوالات آنان دعوت کرد. متن کامل نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف، وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران؛

سلام علیکم؛

جهان اسلام چندی است که ناآرامی‌ها و جنایت‌هایی را به خود می‌بیند که آمریکازاده‌ها، و در رأس آن رژیم منحوس سعودی، به نیابت از اربابان خود مرتکب آن می‌شوند. جنایت‌هایی که نه شیعه، و نه سنی، که خط اسلام راستین و اسلام ناب محمدی را هدف گرفته است. جنایت‌هایی که به دنبال گسترش تفکر و روحیه‌ی انقلاب اسلامی در ذهن و قلب ملت‌های مسلمان و غیرمسلمان در گوشه گوشه‌ی جهان رخ داده و ایادی شیطان را دچار ترسی جنون آور کرده است. اکنون که جبهه حق در جهان به پرچمداری جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش جلوه‌گری می‌کند، جبهه باطل نیز با تمام قوا به مقابله برخاسته و نوکران منطقه‌ای آمریکا همچون سعودی و ترکیه، یکی یکی نقاب نفاق از چهره خود کنار می‌زنند. اکنون که زمان بیداری ملت‌های آزاده و زوال اسلام آمریکایی فرا رسیده است، هیهات که با غفلت و کم کاری، به وظیفه انقلابی خود عمل نکنیم و در پیشگاه امام و شهدا شرمنده باشیم.

اقدام اخیر جباران سعودی در اعدام شیخ نمر، برگ سیاه دیگری بود در کارنامه خون‌بار این رژیم مسلمان‌کش، خصوصاً بعد از روی کار آمدن طاغوت جدید سعودی، که إن شاءالله زمینه‌ساز سقوط هرچه سریع‌تر آنان می‌گردد.

ما سیاهه جنایات رژیم سعودی را فراموش نکرده‌ایم؛ حمایت از صدام در دوران دفاع مقدس، کشتار حجاج در سال 66، سازش و برادری با آمریکا و اسرائیل، کشتار مردم بی‌گناه یمن، سرکوب انقلاب و انقلابیون بحرین، حمله به سفارت ایران در لبنان، فاجعه منا، حمایت از کشتار مسلمانان نیجریه، افزایش تولید نفت برای ضربه زدن به اقتصاد ایران، حمایت همه‌جانبه از ترویست‌ها در عراق و سوریه، اعدام شیخ نمر و… تنها بخشی از خصومت‌های رژیم سعودی در حق مسلمانان جهان است که برخی از آنان با مواضع و اقدامات مناسب دولت و وزارت امور خارجه در دوره های مختلف، قابل جلوگیری بود. برخی کوتاهی‌ها و مسالمت‌ها، شیوخ سعودی و کاسه‌لیسان آنان در منطقه را گستاخ‌تر کرده، تا جایی که در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران با وقاحت و بی‌شرمی سخن می‌گویند که این توهینی است به سایر ملت‌ها و علاقه‌مندان انقلاب اسلامی در جهان.

 

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران!

جا دارد از شما سوال کنیم شعار انتخاباتی رئیس جمهور مبنی بر برگرداندن عزت به پاسورت ایرانی چه شد؟ تا کی باید نظاره‌گر توهین سران حقیر برخی دوَل غربی و عربی به مردم عزیز ایران اسلامی- که علمدار مقاومت و مبارزه با استکبارند- باشیم؟ تعالیم دین مبین اسلام می‌گوید که اگر در برابر مستکبرین سستی و نرمی به خرج دهید، آن ها پرروتر می‌شوند و با بی‌شرمی تمام به جنایت‌هایشان ادامه خواهند داد. اگر از تعالیم اسلام هم چنین چیزی را درک نمی‌کنید لااقل به تجربه‌ی چندین و چندساله، خصوصاً تجربه‌ی پس از انقلاب اسلامی مراجعه کنید تا ببینید که هر زمان با اقتدار با آن‌ها روبرو شدیم آن ها پا پس کشیدند و با احترام با ما برخورد کردند و هر گاه به بهانه صلح‌طلبی و ایجاد روابط با دنیا از مقاومت در برابرشان کوتاهی کردیم، بر استکبارشان افزودند.

اقدام به آتش زدن سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد اگرچه اقدامی نابجا و غیرقانونی بود، اما انتظار از دولت و وزارت امور خارجه این است که مسأله فرعی را به جای مسأله اصلی نپندارد و حاکمان جوان و افسارگسیخته سعودی را، که دستشان به خون مسلمانان آلوده است، با اقدام درخور سرجای خود بنشانند و بیشتر از پیگیری این اقدام غیرقانونی پیگیری و جدیت خود را خرج آن جنایت بزرگ نمایند.

اقدام چند دولت عربی در قطع رابطه با ایران عزیز و خوش‌خدمتی به آمریکا، و محکوم کردن حمله به سفارت عربستان در تهران به جای محکوم کردن جنایات آل سقوط، دم خروس را نشان داد و پرده نفاق را از چهره آنان کنار زد و ان شاءالله جمهوری اسلامی از این اقدامات ضرری نخواهد کرد. سران بزدل این حکومت‌ها اگر حقیقتاً دل‌سوز اسلام هستند در مقابل رژیم نامشروع صهیونیستی بایستند و با اسرائیل قطع رابطه کنند و بیش از این ملت‌های خود را در برابر رسول الله(ص) و مسلمانان شرمنده نسازند.

جناب آقای دکتر ظریف!

آمریکای جنایت‌کار در کلّ جهان و به خصوص در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا، نه تنها بخشی از راه حل نیست، بلکه بخش اعظم مسائل از او نشأت می‌گیرد. طبعا می‌دانید که سیاست‌های آمریکا در منطقه اختلاف 180 درجه‌ای با سیاست‌های جمهوری اسلامی دارد. تماس تلفنی و ارتباط و مذاکره با امریکا جز در مورد برجام مورد رضایت رهبر معظّم انقلاب نبوده و نیست و شما بهتر می‌دانید عادی نشان دادن ارتباط جمهوری اسلامی ایران و آمریکای جنایت‌کار، وجهه‌ی انقلابی جمهوری اسلامی را در بین ملت‌های مستضعف از بین خواهد برد و شما در برابر آن مسئول هستید.

از طرفی این گونه ارتباط‌های بی مورد، بر روند تبلیغات رسانه‌های وابسته به سعودی‌ها صحه خواهد گذاشت و تحلیل‌های آن‌ها مبنی بر دست کشیدن انقلاب اسلامی از آرمان‌هایش و همدستی با مستکبرین را در اذهان مخاطبان تقویت می‌کند. لذا انتظار ما دانشجویان انقلابی از وزارت خارجه‌ی جمهوری اسلامی ایران، این است که نه تنها برای حلّ مسائل دست به دامان آمریکا نشود، بلکه حتی دخالت های او را نپذیرد.

اکنون که ما در برهه‌ای تاریخی قرار گرفته‌ایم و صف‌آرایی جبهه‌ی حق و باطل کاملاً عیان شده و به اوج رسیده است، شما نیز به تأسی از پیر خمین فریاد برآورید که  ما درصدد خشکانیدن ریشه‌های فاسد صهیونیزم، سرمایه داری، کمونیزم و اسلام آمریکایی در جهان هستیم… اگر جهان‌خواران بخواهند در مقابل دین ما بایستند، ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد و تا نابودی تمام آنان از پای نخواهیم نشست.

در پایان بار دیگر جنبش دانشجویی از شما دعوت به عمل می‌آورد تا در جمع دانشجویان حاضر شده و به سوالات آنان جواب دهید.امید است علی رغم تاکیدات رهبری معظم مبنی بر حضور مسئولان در دانشگاه‌ها، این بار هم دعوت جنبش دانشجویی را با جواب «وقت ندارم» خود بدون پاسخ نگذارید.

 

والسلام علی من اتبع الهدی

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام