به گزراش بسیجی سو، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام در نامه‌ای به حجت الاسلام دکتر مهدوی کنی، انتخاب ایشان به عنوان ریاست دانشگاه امام صادق علیه السلام را تبریک گفت. در این نامه آمده است:

 

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدوی کنی، ریاست محترم دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام؛

سلام‌علیکم؛

با عرض تبریک به مناسبت انتخاب شما به‌عنوان ریاست دانشگاه امام صادقعلیه‌السلام از سوی هیأت امنای دانشگاه، موفقیت شما در جهت رسیدن به آرمان‌ها و اهداف دانشگاه امام صادقعلیه­السلام را از خداوند متعال خواستاریم.

دانشگاه امام صادقعلیه السلام از روز آغاز راه خود همواره نیل به افق‌های دوردست علم و ارزش‌های اسلام و انقلاب را جزء رسالت‌های اساسی خود قرار داده ­است. حرکت این جریان در این مسیر با هدایت اساتید و بزرگانی همچون حضرت آیت‌الله مهدوی ­کنیرحمه­‌اللهو آیت‌الله باقری­ کنیحفظه الله– که امید می‌رود سعه‌صدر و نگاه پدرانه ایشان همواره در مدیریت دانشگاه ادامه یابد- و در ذیل توجهات خاص رهبر عالی‌قدر انقلاب تاکنون پیش رفته ­است. بسیج دانشجویی دانشگاه نیز با درک این رسالت و با استفاده از فضای مساعد ایجادشده و ظرفیت عظیم دانشجویان و گفتمان انقلابی دانشگاه تلاش کرده ­است تا بازوی دانشجویی و آرمان‌خواه دانشگاه برای دستیابی به اهداف خود باشد.

اکنون نیز که  هدایت این جریان عظیم و ارزشمند به دستان شما سپرده شده­ است، بسیج دانشجویی دانشگاه همچون گذشته به‌عنوان عضو فعالی از این جریان، آماده‌ی ایفای نقش مؤثر و فعال در این حرکت مهم است. حرکتی که در سال 84 از سوی رهبر معظم انقلاب با شعار «تربیت اسلامی و مرجعیت علمی» هدف‌گذاری شد و در سال جاری با ابلاغ راهبردهای کلان دانشگاه توسط ایشان همچون «بازتبیین و تقویت نظام فکری حاکم بر دانشگاه»، «ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی»، «تقویت و تکمیل شاخص‌های گزینش دانشگاه به‌منظور ورود نیروهای انقلابی خوش‌فکر»، «برنامه‌ریزی جدی در جهت تربیت انقلابی دانشجویان برای اثرگذاری فراجناحی دانشجویان در فضای فرهنگی و سیاسی کشور»، «اتصال دانش ­آموختگان توانا به دانشگاه و امکان بهره‌­گیری از آن­‌ها در فعالیت‌­های علمی، تحقیقاتی و فرهنگی دانشگاه» و سایر نکات که در راهبردهای ابلاغی معظم له قید شده ­است، تأکیدی مجدد یافت.

تأملی کوتاه در راهبردهای کلان رهبر معظم انقلاب این نکته را خاطرنشان می‌کند که باگذشت بیش از سه دهه از تأسیس دانشگاه تحولی اساسی متناسب با اهداف و شرایط روز، امری ضروری است. تحولی که مانع از دوری بیشتر فضای فعلی دانشگاه از رسالت‌های علمی و تربیتی خود شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن تبریک مجدد به جنابعالی، همراهی و همیاری خود را با تحول و اصلاح دانشگاه که در حکم مقام معظم رهبریمدظله‌­العالی بر روی آن تاکید شده­ بود، اعلام می‌نماید و مطالبه‌ی این امر را وظیفه‌ی علمی و انقلابی خود از مسئولان دانشگاه می‌داند. مسلماً راهبردهای کلان رهبر انقلاب ملاک خوبی برای سنجش مدیریت جنابعالی و میزانی دقیق برای تطبیق حرکت ما به سمت آرمان‌های این دانشگاه خواهد بود.

 

سایه رهبری مستدام

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادقعلیه السلام