به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی؛چندی پیش خبری مبنی بر برخورد مردم با دانشجویان بسیجی -که نشریه ای در ارتباط با مذاکرات هسته ای در شب نیمه شعبان در مسجد جمکران منتشر می کردند – توسط برخی رسانه ها از جمله ایسنا و آفتاب نیوز و حتی رسانه ی اسرائیلی رادیوفردا منتشر شد.

در همین رابطه وب سایت خبری آفتاب که گفته می شود تحت مدیریت سخنگوی دولت (دکتر نوبخت) فعالیت می کند با انتشار مطلبی تحت عنوان “به‌نام جمکران به‌کام دلواپسان” به بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) حمله کرده و در قالب مصاحبه با یکی از نمایندگان مجلس اتهاماتی را به این تشکل دانشجویی به صورت کاملاً غیر حرفه ای و به دور از اخلاق اسلامی و حتی انسانی وارد ساخت.

انتشار این مطلب و انتشار اتهامات بی پایه علیه این تشکل دانشجویی واکنش هاشمی گلپایگانی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) را در پی داشت.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق در گفتگو با خبرنگار بسیج دانشجویی پیرامون  صحت و سقم خبر مورد نظر به بیان واقعیات ماجرا پرداخت:
آقای هاشمی پیرو اخباری که در مورد انتشار نشریه در مسجد جمران، منتشر شده است، آیا بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) چنین نشریه ای منتشر کرده و خبر برخورد مردم با شما صحت دارد؟

نشریه ای که از آن سخن می گویید نشریه فتح است که یک نشریه دانشجویی و به مناسبت نیمه شعبان و تحت عنوان ویژه نامه میلاد حضرت حجت(ع) در مسجد جمکران تحت عنوان «ویژه نامه رصد و تحلیل گفتمان انقلاب اسلامی» توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه پخش شد.خبر برخورد مردم و انتقاد آنها از پخش چنین نشریه کاملاً خلاف واقع و دروغ است چرا که باالعکس مردم به گونه ای از ما حمایت و اظهار لطف کرده اند که باعث تعجب دوستان ما در آن زمان نیز شده بود و مستندات این حمایت مردم از نشریه بسیج دانشجویی موجود است.

چه مستنداتی؟

برای مثال سامانه پیامکی ما مملو شده است از انبوه پیامک های اظهار لطف مردم شریف ایران و به خصوص خانواده شهدا که ضمن تقدیر و تشکر از ما خواستار ادامه روند نیز شده اند. اگر بستر  و شرایط آن فراهم شود می توانیم این نظرات را منتشر کنیم تا دروغ گویان بیش از این رسوا شوند.

به نظر شما چرا این خبر کذب این گونه و به این صورت گسترده منتشر شد؟

افرادی که حتی جرأت شنیدن سوالات جنبش دانشجویی را ندارند چه کاری جز انتشار چنین اخبار کذب و خلاف واقعی از دست آنها بر می آید؟جنبش دانشجویی چندین بار آنها را به دانشگاه دعوت کرد تا صدای دانشجویان را بشنود و اگر جایی سوء برداشتی بوده برطرف کنند اما چرا شجاعت حضور پیدا نکردند؟چرا هرگز این اندازه عرضه نداشتند که حقیقت مذاکرات را و جزئیات آن را به مردم اطلاع دهند؟ اینکه شجاعت گفتن حقیقت را به مردم ندارند هم تقصیر ماست؟!
گفته می شود مطالبی که شما در آن نشریه منتشر کرده اید خلاف واقع و دروغ بوده است،در این باره چه حرفی دارید؟

اولاً این نشریه خبری نبوده بلکه تحلیلی بوده و هیچ خبر جدیدی در آن منتشر نشده بود که دروغ باشد یا عین حقیقت.در ثانی مطالب نشریه تحلیلی بوده است بر مذاکرات و آنچه توافق شده ،اگر مدعی هستند مطالب منتشره دروغ بوده بیایند در مورد بند بند آن مناظره کنیم تا ببینیم ما دروغ و خلاف واقع نوشته بودیم یا آنها دروغ می گویند. بازهم تاکید میکنم تمام آنچه منتشر شده بود مستند و کاملاً منطبق بر بیانیه ی قرائت شده بود و هیچ مطلب خلاف واقعی در آن وجود نداشته است.

آقای سبحانی نیا هم طی گفت و گویی برخی اتهامات را نسبت به شما مطرح کرده بودند.

ما به ایشان توصیه می کنیم ابتدا متن نشریه را بخوانید بعد نسبت به آن اظهار نظر کنید. مصاحبه آقای سبحانی نیا نشان می داد ایشان هیچ اطلاعی از محتوای این نشریه ندارند و به نظر هدفشان از این اظهار نظر ها چیزی غیر از دفاع از حقیقت است که بحث در مورد این موضوع هم بماند برای فرصتی دیگر.

از شما انتقاد شده که چرا این مطلب را در میان مردم منتشر کرده اید نه در محافل سیاسی و همچنین چرا این مطلب را به موضوع نیمه شعبان و مسجد جمکران ارتباط داده اید؟

عجیب است کسانی که مدعی هستند در مورد هسته ای رفراندوم برگزار کنیم چگونه است که با تمام توان از مطلع شدن مردم از محتوای مذاکرات و توافقات جلوگیری می کنند؟ این چگونه نظر سنجی است که مردمی که می خواهند رای بدهند حق اطلاع از مذاکرات را ندارند؟چگونه مدعی می شوند مردم از آنها حمایت می کنند و در عین حال جرأت انتشار جزئیات مذاکرات را ندارند؟ باید گفت برخلاف آنها ما به مردم اعتقاد کامل داریم و وظیفه خود را مطلع ساختن مردم از حقیقت می دانیم.

چرا مذاکرات را به مسجد جمکران مربوط کرده بودید؟

بسیج دانشجویی هیچ گونه اعتقادی به دین سکولار ندارد ، سیاست ما برمبنای اعتقاداتمان و امام زمان(عج) است و این دو را از هم جدا نمی دانیم.جمکران در تمامی شئون زندگی ما تاثیر دارد ما آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی را از امام زمان (عج) آموخته ایم و سیاست ما هرگز این مقوله جدا نبوده که امروز توسط ما متصل شده باشد.

گفته می شود انتقادات به دلیل به خطر افتادن منافع و جناحی است.

نه این مطلب هم مانند بقیه تهمت هایشان صرفا یک برچسب است، کدام جناح و جناح بازی؟ شما را به خدا عجیب نیست کسانی که مثلا نماینده مردم در مجلس هستند ولی در حقیقت شده اند وکیل الدوله، و یا رسانه هایی که با هزینه های سرسام آور تاسیس شده اند و یا افرادی که برای هر سخنرانی یا مناظره خود در حمایت از مذاکرات میلیون ها حقوق می گیرند به چند جوان دانشجو که حتی برای تکثیر این نشریه ی چند برگی با هزاران مشکل روبرو هستند انگ جناحی بودن می چسبانند!
می گویند با توافق منافع ما دانشجویان به خطر می افتد این خنده دار نیست رسانه هایی که فقط چند صد میلیون از دولت یارانه دریافت می کنند به چند جوان دانشجو انگ منفعت طلبی میزند؟ای کاش به ما می گفتند در توافق شدن یا نشدن چه منفعتی برای ما وجود دارد که خودمان از آن بی خبریم،  مثلا الان که توافق نشده چه چیزی به جیب ما رفته است؟
البته شاید منظورشان از منافعی که با این توافق به خطر افتاده است شرف و عزت ماست که قصد دارند همراه قلب راکتور آب سنگین اراک به باد سپرده شود، و یا خون شهیدان هسته ای است که این چنین وجه المعامله با غرب شده است، بله اگر این چنین فکر می کنند شاید حق با آنها باشد.

 به دولت قبل هم انتقاد می کردید؟

ما هرجا انحرافی دیدیم چه در دولت قبل چه اکنون که برخی خواهند امام (ره)را تحریف کنند انتقاد کردیم.ما به صورت مکرر چه به وزیر فرهنگ دولت قبل چه نسبت به برخی دیگر از افراد دولت قبل انتقاد کردیم البته مسئولین دولت قبل جرأت داشتند و در دانشگاه حضور پیدا می کردند و به انتقادات جواب می دادند.در همین مراسم هایی که مسئولین دولت سابق یا دیگر مسئولین حضور یافتند، ازجمله وزیر فرهنگ یا آقای قالیباف و… که فیلم های آن هم موجود است،مشاهده می شود که چگونه دانشجویان بسیجی از آن سیاست ها انتقاد می کنند، لذا این برچسب ها به دانشجویان آرمان خواه نچسبیده و نمی چسبد.

نکته پایانی و توصیه ای اگر دارید در این بحث بفرمایید.

به همه توصیه می کنم کمی به تقوا توجه کنند. این مبنا که دهان هر منتقدی را با چسباندن برچست و وارد ساختن تهمت هایی که بیشتر شایسته خودشان است تا دانشجویان منتقد ببندیم  به هیچ وجه صحیح نیست و امیدوارم مسئولین رسانه های مورد نظر کمی هم به فکر روزی باشند که در بارگاه ربوبی باید جواب این رفتار های خودشان را بدهند.