هنگامى که به نام دانشجوى شهید می ‏رسیم، این یقین در ما پدید می ‏آید که پذیرش شهادت و اقدام به جهادى که بدان منتهى شده، از سر خود آگاهى و با اراده‏ى روشن‏بینانه بوده است، و این ارزش عمل را مضاعف مى‏کند و بدین دلیل است که دانشجویانِ شهید، که در شمارِ سرآمدان ایمان و ایثارِ آگاهانه بوده‏اند، ستارگان همیشه درخشانى هستند که هر جویاى حقیقت مى‏تواند راه خویش را با آنان بیابد…

توصیه‏ى این جانب به شما دانشجویان عزیز و همه‏ى جوانان عزیز این کشور آن است که این عامل قدرت ملى و شاخص ایمان خالصانه را از دست ندهید و آنرا بزرگ بشمارید. شهیدان سرافراز خود را تجلیل و تقدیس کنید، آخرین وصایاى آنان را که غالباً رشحاتى از فیض و هدایت الهى است با چشم تدبّر بخوانید. ابزار قدرت خود را از دست ندهید آنرا بکار بیاندازد و به کمک و حمایت الهى امیدوار باشید.

مقام معظم رهبری، پیام به کنگره شهدای دانشجو (۱۵/۱۰/۸۱)

ایام عید نوروز سالهاست که برای بچه های بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام رنگ و بویی از شهادت پیدا کرده است. دانشجویان بسیجی دانشگاه در ابتدای هر سال تعلقات و عناوین پر آب و رنگ دانشگاهی را در شهر رها کرده و با لباس خاکی به هویزه می روند تا سال جدیدشان را با خادمی برای شهدا و زائران آن ها شروع کنند و عهد می بندد در مسیر جهاد علمی خود پرچمی که در دست شهدا بوده را هر روز برافراشته تر از دیروز بکنند.

یادمان شهدای هویزه در طول سالیان اخیر توسط بچه های بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام اداره می شود و به واسطه شهدای مدفون در این سرزمین به نمادی برای اردوهای راهیان نور دانشجویی سراسر کشور تبدیل می شود.

در زیر گزارش تصویری از یادمان شهدای هویزه در نوروز 94 تقدیم حضور می شود.