نشست تبیین وضعیت محور مقاومت در منطقه و بررسی نقش جریان های تکفیری در انحراف بیداری اسلامی با حضور دکتر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان در دانشگاه امام صادق علیه السلام و به همت بسیج  دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام برگزار شد.

در این نشست که همراه با یادواره شهید الله دادی برگزار شد به بررسی تاریخچه مقاومت در فلسطین اشاره شد و اینکه محور مقاومت در فلسطین اشغالی در برابر صهیونیست ها شکل گرفت.

دکتر رکن ابادی  در تحلیل اوضاع منطقه قبل از انقلاب اسلامی بیان کردند که:

مصر قبل از انقلاب اسلامی به عنوان بارزترین حکومت اسلامی درمنطقه مطرح بوده  و برای از بین بردن نماد حکومت اسلامی  با قرار دادن حسنی مبارک و ارتباط مستقیم با اسرائیل چهره مناسبی از رژیم صهیونستی را به جهان اسلام نشان دادند و محور مقاومت در فلسطین و همچنین اتحاد  عربی را برهم بزنند.

اما نهایتا با پیروزی انقلاب اسلامی و اعلام مخالفت با رژیم صهیونیستی خطر ایران برای اسرائیل بیش از قبل مطرح شد لذا سعی اول شبکه صهیونیستی بر نابودی ایران بود لذا با کمک صدام جنگ ایران و عراق را ایجاد کردند اما شکست خوردند.

سپس تصمیم گرفتند بازوهای مقاومت در ایران را منهدم کنند و از این طریق ایران را مورد فشار قرار دهند . بازوهای ایران در منطقه شامل حزب الله لبنان ، حافظ اسد در سوریه  ، و محور مقاومت در فلسطین بود.

لذا در مرحله اول جنگ 33روزه را به راه انداختند اما در برابر نیروهای حزب الله شکست خوردند. در مرحله دوم تصمیم گرفتند از ضعیف ترین محور شروع به کار کنند و حمله به غزه را شروع کردند و بازهم سلسله شکست هایشان ادامه یافت.

صهیونیست ها در اسیب شناسی شکست های پی در پی از محورهای مقاومت علت عمده این شکست ها را نیروهای شهادت طلب حزب الله و محور مقاومت دانستند لذا بر این باور شدند که باید نیروها شهادت طلب داشت و این فرهنگ را فقط در خود مسلمانان میتوان یافت.

لذا توسط دستگاه های اطلاعاتی امریکا و انگلیس و فرانسه و هم پیمانان اسرائیل با گروهی از مسلمانان هم پیمان شویم و خطر بزرگ یعنی ایران را از بین ببریم سپس خطرات کوچکتر را از بین میبریم. لذا با جریان های تکفیر هم پیمان شدند. و با ایجاد داعش و فراهم کردن امکانات جنگی و مادی سعی در نابودی محور های مقاومت کردند و داعش در سوریه و عراق را ایجاد کردند.

ایشان در مورد بیداری اسلامی بیان کردند که:

بیداری اسلامی یعنی آگاهی دادن به مردم و این آگاهی لزوما با انقلاب ها صورت نمی‌گیرد.

رکن ابادی در پاسخ به پرسش اوضاع کردها در عراق بیان فرمودند که  جای نگرانی برای کردها نیست چون هنوز استقلال کامل ندارند.

در مورد اوضاع یمن و عربستان هم بیان کردند:

در طرف مقابل چهره مقاومت اسلامی ایران ، عربستان و شیخ سلمان به عنوان یک فرد مریض الزایمری در راس قرار میگیرد.

از نظر سنتی یمنی ها تنفر دارند از سعودی ها در حالی که یمن حیات خلوت سعودی ها بود.

شیخ سلمان هم سریع فرزندان عبدالله را از امرای سرزمین ریاض و … دور کرد.

جبهه یمن امروز به عنوان یک بازوی مقاومت دیگر برای ایران هستند و در مقابل امریکا  و رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند و این از موهبت های خداوند متعال است.

نتیجه کلی در یمن به نفع جبهه مقاومت و به ضرر اسرائیل و هم پیمانان آن‌ها است.

انتهای پیام/