به گزارش بسیجی سو، اثر «سیر در بیراهه» بررسی جریان قائم مقام رهبری در دوران حیات امام خمینی (ره) به چاپ سوم رسید. این کتاب توسط محمداسماعیل پسندیده، گردآوری شده و شامل مجموعه‌ای از نامه‌های امام خمینی (ره) به آیت الله منتظری می‌باشد که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه السلام) منتشرشده است.

در مقدمۀ این اثر که نامه‌ای ازامام خمینی به نمایندگان مجلس شواری اسلامی و وزیران درخصوص برکناری آقای منتظری از قائم مقامی رهبری در مورخ ۲۶فروردین ۱۳۶۸ نقش بسته است آمده: پدر پیرتان بیش از دو سال است در اعلامیه‌ها و پیغام‌ها تمام تلاش خود را نموده است تا قضیه بدین جا ختم نگردد، ولی متأسفانه موفق نشد. از طرف دیگر وظیفه شرعی اقتضا می‌کرد تا تصمیم لازم را برای حفظ نظام و اسلام بگیرد.

 این کتاب در پنج بخش شامل زندگینامه و پیشینه آیت الله منتظری، طرح جانشینی رهبری در قانون اساسی، جریان سید مهدی هاشمی، موضع گیری آیت الله منتظری و رویگردانی از امام (ره) و در آخر عزل آیت‌الله منتظری توسط امام (ره) می‌باشد که نویسنده این کتاب به ترتیب این موضوعات را مورد بررسی قرار می‌دهد.

در بخش دیگری از این کتاب که مربوط به نامه هشتم فروردین ماه سال۱۳۶۸ امام خمینی به آقای منتظری می‌باشد آمده: همه می‌دانند که شما حاصل عمر من بوده‌اید؛ و من به شما شدیداً علاقه مندم. برای اینکه اشتباهات گذشته تکرار نگردد، به شما نصیحت می‌کنم که بیت خود را از افراد ناصالح پاک نمایید؛ و از رفت و آمد مخالفین نظام، که به اسم علاقه به اسلام و جمهوری اسلامی‌ خود را جا می‌زنند، جداً جلوگیری کنید. من این تذکر را در قضیه «مهدی هاشمی» هم به شما دادم. من صلاح شما و انقلاب را در این می‌بینم که شما فقیهی باشید که نظام و مردم از نظرات شما استفاده کنند. از پخش دروغهای رادیو بیگانه متأثر نباشید. مردم ما شما را خوب می‌شناسند، و حیله‌های دشمن را هم خوب درک کرده‌اند که با نسبتِ هر چیزی به مقامات ایران کینه خود را به اسلام نشان می‌دهند.

گفتنی است چاپ اول این کتاب در شمارگان ۵۰۰۰ نسخه و به قیمت ۱۵۰۰۰ ریال در پاییز ۱۳۸۸ و چاپ دوم این کتاب نیز در زمستان آن سال به بازار آمده بود.

علاقه مندان می توانند برای تهیۀ این کتاب با شماره تلفن ۶۶۴۸۶۱۲۰-021 تماس حاصل فرمایند.

135