عالم خلقت مجال مجادله حق و باطل است. کش مکشی که همه در تسلط مقام ربوبی خداوند است و از آن فرار نیست. در این میان سختی‌ها و رنج‌ها بر انسان می‌رود تا گوهر وجود او چنان زلال و ناب شود که زیبنده‌ی مقام خلیفه اللهی باشد.در این میدان گسترده به وسعت تاریخ، اختیار است که میان‌داری می‌کند که خداوند در کتابش فرمود « اما شاکرا و اما کفورا ». سینه زمانه بارها به واسطه همین اختیار تنگ شده تا جایی که کَأَنَّما یَصَّعَّدُ فِی السَّماءِ و گاهی نیز چنان وسعت پیدا کرده که خون سرخ حسینعلیه السلام را جمیل خوانده و به شوق آمده است. در عرصه امتحان الهی حق خود را گران‌بها تر از آن می‌داند که به آسانی خود را عرضه کند هر چند همه جا حضور دارد اما باطل در فروش مجانی خود دست از پا نمی‌شناسد هر چند از همه جا غائب باشد. حق وزین و با وقار است همان قدر که باطل هوچی‌گر و پر سر و صداست. هر دو ندا می‌دهند و می‌خوانند اما یک گوش هر دو ندا را نمی‌شنود. حق ثبات دارد و اول و آخر برنمی‌دارد اما باطل بی ثبات و ناآرام و متزلزل است خود را هر روز از شکلی به شکل دیگر در‌ می‌آورد اما همان طور که همه در پناه حق‌اند باطل نیز مامنی جز آغوش حق ندارد و خود را به زینت او می‌آراید. آن اولین روزها خود را با بتانی جسیم چوبی و سنگی نشان می‌داد اما ابراهیم با عصایش آن‌ها را شکست. لباس دیگری پوشید اینبار خود را سوار بر گوساله سامری نشان داد و … باطل با تمام نبودنش همچنان هست. حتی امروزی که دنیا را می‌توان در قاب لپتاپ‌ها خلاصه کرد. شاید بپرسید که پس کجاست آن بت که گفتید و کجاست گوساله سامری!؟ در جوابت باید بگویم کجا نیست؟ آنقدر مملکت وجودمان را به خود آلوده که ظلمتش دیدنش را سخت کرده… امروز خود را خیلی زیباتر از گوساله طلایی سامری آراسته دلبری می‌کند چنان سرخ آب و سفید آب به چهره کشیده که ببینیش نمی شناسیش!

باطل چیزی جز جهل نیست اما عجب از زمانه که جهل خود را با علم عرضه می‌کند! جهلی در لباس فاخر علم!  آنقدر این لباس را هم زیبا بر خود دوخته که گویی خیاط ازل هیچ کس را شان پوشیدن آن نداده جز حضرت جهل!

اما انقلاب اسلامی بارقه‌ای از حقیقت در این دریای ظلمانی است که موجی از روی موج آن را پوشانده. انقلاب ما نوری است که وزیدن گرفته پس  أَلَا فَتَعَرَّضُوا لَهَا خود را در معرض آن قرار دهید.

1346

قسم به زمانه

والعصر زمانه‌شناسی است. والعصر از دیرباز به دنبال تلنگری بوده تا این کارزار را بشناسیم. انقلاب اسلامی را حقیقتا دریابیم تا سخن دین به گوشمان آشنا بیاید تا دریابیم که چرا در غیبت امام زمان عج به سر می‌بریم و انتظار یعنی چه؟ …حکومت اسلامی چرا و «تا ما هستیم مبارزه هست» چرا؟

 عادات و مشهورات چشممان را خمار کرده و گوشمان را سنگین… دوره والعصر فریادی است برای بیداری…

      بحول و قوه الهی هفدهمین دوره تربیتی آموزشی والعصر در تاریخ ا الی 7 شهریور سال اقتصاد فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با محوریت موضوعاتی همچون:

 • تفکر فرهنگ تمدن
 • جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی
 • تاریخ تمدن غرب
 • تاریخ فلسفه غرب
 • مولفه های مدرنیته
 • ماهیت هنر و رسانه غربی و اسلامی
 • طب و معماری از نگاه غرب و اسلام
 • فلسفه علم
 • ماهیت انقلاب اسلامی
 • رویکرد های مختلف در تولید علم
 • سبک زندگی اسلامی و…

برگزار می‌شود

علاقه ­مندان می­توانند جهت ثبت نام، به پایگاه اطلاع رسانی بسیج ­دانشجویی­ دانشگاه امام­ صادق(علیه السلام) به آدرس www.main.basijisu.com مراجعه فرموده و با تکمیل فرم ثبت نام و ارسال فرم به پست الکترونیکیvalasr.basijisu@gmail.com    نسبت به ثبت نام خود در این دوره اقدام نمایند.

 

 

 

فرم ثبت نام

 

 

 

شماره تماس:  09199198557